Jak przygotować się na polowanie? O czym należy pamiętać? Jakie zasady powinien mieć szanujący się myśliwy?

Posted on 10/06/2021 8:27am

Łowiectwo to szereg zaplanowanych jak i skoordynowanych zadań, jakie mają na celu bardzo racjonalne zarządzanie zwierzyną. Odnosi się to do zasad ekonomii, ale też zgodnie z założeniami ochrony przyrody i gospodarką rolną oraz leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w bardziej szerokim kontekście, ponieważ określa się je jako gospodarka łowiecka.


jeleń
Author: Roman Filipkowski
Source: http://www.flickr.com
Do jej pojęć można dodać hodowlę oraz ochronę zwierzyny, jak i pozyskiwanie jej w czasie polowań i odłowów. Z zagadnieniem łowiectwa bardzo związane jest myślistwo. Czasami te dwa pojęcia są stosowane zamiennie. Aby dobrze być przygotowanym do polowania należy posiadać właściwe wyposażenie, jakie dadzą nam specjalistyczne sklepy. Znajdziemy więc tam na przykład bronie myśliwskie albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie istnieje zbyt długo, natomiast historia “łowów”, to znaczy polowań, biorą się już z czasów człowieka pierwotnego. Łowy to jedne z najważniejszych prac pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.

Nie było wtedy tego typu pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzyna nie należała do nikogo.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tutaj, ponieważ naprawdę warto zobaczyć również inne tego typu materiały!

Polowania były głównym źródłem utrzymania oraz przeżycia ludzi, gdyż poza pożywieniem można było tak pozyskać skóry na odzież lub też rogi na najprostsze, ale ważne narzędzia. Na przestrzeni wieków miało miejsce wiele zmian, a z powodu trzebienia puszcz czy rozwoju rolnictwa, polowania przestały był głównym zajęciem człowieka. Były po prostu okazją do wykazania własnej siły, zręczności i męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dziką zwierzyną. Poczynając w związku z tym od mniej więcej 10 wieku łowy stały się przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.


myśliwi konno
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com
Obecnie wszyscy możemy polować, rzecz jasna trzeba jednak przestrzegać przyjętych zasad. Osoba, jaka się do tego nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to najzwyklejszy szkodnik, który działa na szkodę przyrody. Żeby być gotowym na takie polowanie należy zaopatrzyć się w dobrym punkcie w niezbędne akcesoria, przykładowo kurtki myśliwskie.

Tags: zwierzęta, sklep, myślistwo, łowiectwo