Zbliża się pora złożenia deklaracji podatkowej, upewnij się, że potrafisz wszystko przygotować

Posted on 05/05/2020 8:33am

Wraz z rozpoczęciem nowego roku nadchodzi pora, kiedy należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z dochodów za poprzedni rok. To bardzo pracowity czas tak dla podatników, jak i księgowych oraz samych Urzędów Skarbowych. Podatnicy przygotowują deklaracje podatkowe, a następnie oczekują na zwrot nadpłaconego podatku albo regulują brakujące kwoty.

Każdy człowiek ma obowiązek się rozliczyć z fiskusemobliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Wymóg regularnego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym tyczy się każdego człowieka, który uzyskuje dochody. Tyczy to zarówno osób zatrudnionych na etacie, jak i tych, którzy wykonują zlecenia o dzieło lub pracują na umowę zlecenie. Podatek odprowadzają również wszystkie zakłady i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Godny zainteresowania wpis, prawda? Jeśli tak uważasz, to poza tym zobacz treść w serwisie (https://e-militaria.pl/kurtki-softshell-70), którą także niewątpliwie uznasz za cenną.

Od tego, którą grupę się reprezentuje, uzależnione jest, który druk Pit się wypełnia. Osoby pracujące na umowy o pracę, o dzieło lub zlecenie deklarują Pit-37, z kolei przedsiębiorcy Pit-36. Pit 38 przeznaczony jest dla osób, które w ubiegłym roku odniosły zysk wynikły ze sprzedaży papierów wartościowych albo akcji spółki.

Można rozliczyć się własnoręcznie lub z biurem księgowym

Dużo ludzi decyduje się osobiście przygotować Pit. Można to uczynić na specjalnie w tym celu przyniesionych z Urzędu Podatkowego drukach Pit. Przydatne okazują się specjalne aplikacje wykorzystywane do rozliczania, jakie można wyszukać w internecie albo na płytach dołączanych do gazet. Rozliczenia podatków można dokonać również za pośrednictwem internetu. Bywa jednak, że podatnicy czują się niekomfortowo w zawiłościach wszystkich potrzebnych arkuszy oraz obawiają się samodzielnie wypełnić deklarację podatkową. W tym wypadku można zgłosić się do biuro księgowe, które odpłatnie wykona rozliczenie. Trzeba jedynie dostarczyć wszystkie konieczne dokumenty i upewnić się, że napłynęły one ze wszystkich źródeł. Zobacz tu - PIT 38

podatki
Source: flickr.com
Ważny jest czas

W przypadku rozliczenia podatkowego bardzo istotny jest czas, ponieważ Urzędy Skarbowe wyznaczają ostateczny termin składania deklaracji. Nie jest to trudne, gdyż w tym gorącym okresie Urzędy Skarbowe urzędują dłużej oraz udostępniają dodatkowe okienka dla petentów. Mimo to sporo osób czeka na ostatnią chwilę i miewa kłopot z czasowym złożeniem Pita.

Tags: Urząd Skarbowy, podatek, biura księgowego