Wzorzyste kartki pocztowe – czy należy podtrzymywać tę tradycję

Posted on 17/11/2018 7:28am

Już wkrótce święta, zatem warto między innymi pomyśleć o spędzeniu czasu ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeśli możemy razem z innymi zasiąść do stołu, wymienić poglądy, opowiedzieć o swoim codziennym życiu i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze jednak taka możliwość, by się wspólnie spotkać jest. W takim wypadku, tak czy inaczej warto pamiętać o najbliższych, chociażby wysyłając im kartki pocztowe. Dzisiaj ten obyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zadzwonić, wysłać smsa bądź porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest rzecz jasna dobry, jeżeli w ten sposób podtrzymujemy pozytywne relacje z najbliższymi. Tyle że tradycyjne sposoby, tak jak wymienione wyżej wysyłanie pocztówek ma swój urok, jakiego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpią.

pisanie listu
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Obecnie poligrafia jest bardzo rozwinięta (doczytaj: teczki ofertowe), tym samym kartki pocztowe bywają naprawdę atrakcyjne.

Masz chęć zbadać niniejszą kwestię nieco bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link i zobacz więcej w tym tekście, który także opisuje taką problematykę!

Oczywiście wybór jeśli o to chodzi jest szeroki: od najprostszych kartek, z wydrukowanym zdjęciem, po te trójwymiarowe, jakie może wykonać wyłącznie drukarnia dysponująca określonymi urządzeniami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które na pewno docenią nasi najbliżsi, jest zrobienie takiej kartki także własnoręcznie. Wystarczy jeśli o to chodzi kupić dosłownie kilka przyborów i chwilę pomyśleć co chcielibyśmy zamieścić na takiej kartce, a samo zrobienie będzie znacznie łatwiejsze niż sądzimy. Prawdą jest, że w rzeczywistości z reguły po prostu nie chce nam się brać za tego rodzaju rzeczy lub – jak to przeważnie tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Jednak taka kartka samodzielnie wykonana, ani drogo nie kosztuje, ani nie jest wysoce pracochłonna, natomiast może sprawić adresatowi jak najbardziej miłą niespodziankę.

Sprawdź także - widokówkilisty
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przyzwyczailiśmy się już do smsów, czy widorozmów, gdy w którymś momencie pojawi się nam w skrzynce list z przesłaną do nas kartką, zapewne będziemy miło zaskoczeni. Takie drobiazgi są w cenie, szczególnie w czasach, kiedy większość rzeczy możemy kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na odbiorcy, że chcemy obdarować go czymś oryginalnym i poświęcić na to swój czas i energię. Większość adresatów, na pewno tego rodzaju działania doceni.

Tags: czas, rozmowa, rozwiązanie