Wycieczka po Wrocławiu - co należałoby zobaczyć w tym mieście?

Posted on 21/04/2019 11:35am

Wycieczka po Wrocławiu niewątpliwie będzie ogromnie emocjonująca. Wrocław to śliczne miasto, które posiada sporo do zaoferowania. Na początek warto udać się do serca Wrocławia, to znaczy ujrzeć rynek. Znajduje się tam wiele kościołów, z jakich możemy podziwiać czarującą panoramę miasta, oraz także stare kamieniczki, wiele sklepów i mnogość intrygujących kawiarenek i kafejek.

Wrocław
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
We Wrocławiu pożądane byłoby wybrać się także do Ogrodu Zoologicznego oraz do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji powinno się zarezerwować sobie multum czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie można chwilę odprężyć się i napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy w szczególności ciepłą wiosną i latem. Pożądane byłoby wybrać się też na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która proponuje rejsy od wiosny do jesieni. Możemy również wynająć kajak lub rower wodny.

Park Szczytnicki to także cudowny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu mniej więcej 400 rozmaitych gatunków drzew, wiele ładnych roślin, przecudowne mosty oraz kładki, jakimi można spacerować. Pięknym miejscem jest także zrobiony z drewna kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu pożądane byłoby zobaczyć także Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Pomimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to zdecydowanie wolno oznajmić, że Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.


Intrygującym miejscem jest również Wyspa Słodowa, gdzie nierzadko odbywają się różne imprezy plenerowe i występy, natomiast na barkach zdołamy napić się piwa. Obok Wyspy Słodowej znajdują się też dwie inne - Wyspa Piaskowa i Bielarska, które również warto odwiedzić. Wyspy te wysuwają Wrocław na tle innych miast, to cudowne miejsce na spacer i relaks.

To ledwie kilka miejsc, które zdołamy zobaczyć, będąc w tym pięknym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, pożądane byłoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odszukamy jeszcze więcej intrygujących miejsc i zabytków godnych ujrzenia.

Tags: rośliny, kościół, most grunwaldzki, zoo, Wyspa Słodowa