Wakacje nad Pilicą

Posted on 19/01/2023 7:32am

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można spokojnie zacząć planować, jak wykorzystać te dwa dni wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Latem jest wiele możliwości by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na łonie natury z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.


Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Author: Jura Park Bałtów
Source: http://www.juraparkbaltow.pl
Na terenie Polski jest dostępnych wiele ciekawych dystansów. Jednak jeśli nie mamy czasu na większą eskapadę lub nie mamy doświadczenia w wiosłowaniu, można wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i środkowej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km. koryto rzeki płynie przez Wyżynę Krakowsko- Częstochowską, Niziny Środkowopolskie oraz Nizinę Środkowomazowiecką i pod wsią Ostrówek wpada do Wisły. Jest to region geograficzny nazywany Doliną Środkowej Wisły. Wzdłuż brzegu rzeki jest zlokalizowany także szlak turystyczno-rekreacyjny turystyczno rekreacyjna.

Starczą dwa powiązane ze sobą luźnohasła: kajaki Pilica, by dać się porwać różnym przygodom, które można spotkać aż na trzech interesujących ścieżkach wodnych różnej długości:
- Budy Michałowskie- Warka- trasa 16 km
- Białobrzegi- Warka- długość 28 km
- Przybyszew- Warka- dystans 37 km

Author: Ezra Casteel
Można skorzystać odpowiednią tras, a eskapadę dodatkowo ubarwić biwakiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić świeży letni wieczór, oglądając wyjątkowo piękną drzewa mulczowanie i trawy i widoki w tamtych okolicach. Wpisując w internetowej wyszukiwarce "kajaki Warka" lub "pilica spływ" można znaleźć szereg ofert firm, które realizując spływy, urozmaicają je ogniskami, zbieraniem jabłek. co istotne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, organizuje także transport na miejsce wpłynięcia kajaku na rzekę. Ceny są również atrakcyjne. Przykładowo wynajem sprzętu od rana do wieczora wynosi 150 zł. Można także zapytać co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zacumować do brzegu i zwiedzić wyjątkowe zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już hej przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na intensywny wypoczynek, ale również świetny sposób na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można rozmawiać wieczorową porą.

Tags: turystyka, stres, weekend, rzeka, namiot, widok, cena, spływ kajakowy