Tradycyjny łuk – czym się charakteryzuje i czy opłaca się go zakupić?

Posted on 12/02/2022 7:20am

W naszych czasach miłośnicy strzelania z łuku mają wielki kłopot z nabyciem pasującego łuku. W sklepach znajduje się bowiem tyle różnych rodzajów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć ostateczną decyzję.
zielona Mazda
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednak łuki tradycyjne. Czym się one cechują i czy warto kupić taki sprzęt?


Łuki tradycyjne były niezwykle popularne w średniowieczu i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej formy od tamtego czasu.

Jeżeli musisz szybko wyszukać analogiczne materiały odnoszące się do analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.strojemikolaja.pl/czapki-mikolaja/cat_46.php) na podobnej witrynie.

Także dziś cieszą się one dużą popularnością wśród miłośników łucznictwa, przede wszystkim przez wzgląd na to, że mogą je używać zarówno prawo-, jak i leworęczne osoby. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów łuki te charakteryzują się aktualnie większą trwałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Aktualne modele są też znacznie prostsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (łuki tradycyjne).


Jeżeli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednak to, żeby nie posiadały one żadnych detali wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one także posiadać żadnych znaczników na cięciwie, które mogłyby uprościć jego stosowanie. Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest polecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.
Początkującym osobom może być ciężko uczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych akcesoriów, które sprawiają, że łatwiej jest podchwycić podstawy strzelania. Jeśli jednak posiadamy już doświadczenie w łucznictwie i pragniemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią produkt doskonały dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Tags: produkt, element, kupić