Specyfika sprzedaży prowadzonej on-line

Posted on 11/04/2019 6:22pm

Sieć WWW daje ogromne możliwości dla wielu niszowych sklepów. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci możliwe jest zakładanie sklepów, które ze względu na niewielki obrót miałyby problemy z funkcjonowaniem, jeśliby nie działały w wirtualnej rzeczywistości.


Dla kupującego, rynek wirtualny udostępnia możliwości kupowania towarów z całego świata, czyli głównie tych nieosiągalnych w kraju. Właściciele sklepów również mogą na tym skorzystać, o ile tylko stworzą angielską wersję językową swojego sklepu, jak również ustanowią cennik opłat za wysyłkę międzynarodową. W sieci można napotkać już zarówno sklepy rzemieślnicze, lombardy, outlety, galerie sztuki jak i zamówić rozmaite usługi.

Oferta sklepów internetowych
Komputer
Author: CTEP AmeriCorps
Source: http://www.flickr.com

Oferta sklepów w sieci w szerokim znaczeniu jest bardzo interesująca. Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych więcej niż 10 000 sklepów internetowych, ta liczba ciągle wzrasta. Nie da się jednoznacznie powiedzieć która branża jest najlepiej reprezentowana w internecie, ale niewątpliwie jest tam bardzo dużo sklepów z elektroniką, jak na przykład polecany przez duża liczbę internautów sferis.pl. Ponadto można tu spotkać sporo księgarni, sklepów z akcesoriami telefonicznymi i dużo innych. Stałą popularnością cieszą się sklepy które oferują produkty prosto od producenta, czyli tzw. outlety. Zyskały one popularność za sprawą branży związanej z odzieżą, gdzie takie sklepy są popularne wśród klientów szukających oryginalnych rzeczy stworzonych przez lokalnych projektantów. Przykładem outletu internetowego, trudniącego się w największym stopniu sprzedażą elektroniki i AGD jest electro-outlet.pl. O wspomnianych wyżej sklepach można przeczytać na przykład w tym miejscu: ceneo.

Praca na komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Dużo ofert w tym samym miejscu
W sklepach wirtualnych nierzadko można spotkać się z różnorodną ofertą – stosunkowo często spotyka się sklepy oferujące zarówno armaturę sanitarną, jak i elektronikę. W ten sposób klienci planujący zakupy nie muszą wybierać paru sklepów, uiszczają również wyłącznie jedną opłatę za wysyłkę. Jednym z bardziej znanych sklepów prowadzących tego typu sprzedaż jest mycenter.pl, cieszący się pozytywną opinią wśród użytkowników. Innym przykładem oferty przeznaczonej dla dużej liczby klientów są sklepy wirtualne, które prowadzą sprzedaż hurtową i detaliczną jednocześnie. Korzyścią z kupowania w takim sklepie jest zwyczajowo niższy koszt transportu, wykonalny dzięki dużej sieci dystrybucyjnej. Dobrym przykładem sklepu z ofertą tego rodzaju jest sklep oferujący opał – sklep.taniopal.pl. Ciekawe informacje o wymienionych sklepach można odnaleźć tu: sklep mycenter.pl na ceneo.

Tags: sklepy, outlety