Samotność jest w stanie dotknąć każdego z nas. Nie powinniśmy się jej poddawać, bo jesteśmy w stanie z nią wygrać

Posted on 28/04/2019 2:31am

Samotność to kłopot z którym boryka się obecnie dużo osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z najnowszych technologii i środków komunikacji i jednocześnie czujemy się bardzo samotni. Dawniej samotność kojarzyła nam się z reguły z ludźmi w starszym wieku.


ojciec z synem
Author: Felipe Fernandes
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie z powodu samotności problem mają dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale również osoby w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także wyjątkiem. Coraz częściej o samotności mówią przykładowo kobiety starsze, które wspięły się po szczeblach kariery, wychowały dzieci a po ich usamodzielnieniu nie mają czym się zając.

Osobom po pięćdziesiątce bardzo trudno jest poszukać sobie nowych znajomych, z którymi będzie można wybrać się na wycieczkę czy na kawę. Samotność to niezwykle przykry stan umysłu, gdy człowiek odczuwa, że nikomu na nim nie zależy, nikt go nie chce zrozumieć oraz zdaje sobie sprawę, że w razie problemów zdrowotnych nie ma kogo poprosić o pomoc.

Dorośli ludzie, którzy mają stabilizację w rodzinie i tę związaną z pracą zwykle sami zaczynają się czuć po śmierci własnych rodziców i teściów, ponieważ zdają sobie sprawę, że obecnie nie ma nad nimi już nikogo. Niezwykle przykra jest również samotność w małżeństwie czy związku. Tysiące osób latami tkwi w trudnych związkach i z różnorodnych powodów nie może zdecydować się na zmiany. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, nie zapominajmy jednak, że nie można jej celebrować, pozwolić na to by została w życiu na dłużej.

mężczyzna
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com
Z reguły musimy próbować wychodzenia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym mężczyzną z dzieckiem, bo z reguły istnieje szansa, aby coś na to zaradzić. Możemy próbować odnowić stare kontakty lub poszukiwać nowych.

Wiele szans daje sieć, bo są tu portale randkowe oraz inne społecznościowe, gdzie ludzie o adekwatnych zainteresowaniach mogą umówić się na spotkania. Nowych znajomych trzeba również szukać w bliskim otoczeniu. Może warto nawiązywać rozmowę z sąsiadem, sprzedawczynią w sklepie lub zapisać się na kurs związany z hobby, gdzie również będziemy mogli spotkać nowe osoby. Sposobów jest naprawdę wiele, trzeba tylko spróbować.

Tags: dzieci, samotność