Rodzaje reklamy wizualnej

Posted on 03/01/2023 7:36am

Różne typy reklamy są bardzo często spotykane i tworzą aktualnie znaczną część codziennej rzeczywistości. Są one obecne w środkach masowego przekazu do których należy radio, telewizja czy internet, a także w wielu innych lokalizacjach. Ulice w miastach wypełnione są różnego rodzaju reklamami.

Chcesz wyszukać dodatkowe tego typu źródła? Kliknij ten odsyłacz - więcej zobaczysz w serwisie (http://www.tectumgroup.pl/dachy-membranowe/), który omawia analogiczne zagadnienia.

Ich wymiary i formy są zróżnicowane, jednak łączy je wspólny cel.


Pod kloszem
Author: flakeparadigm
Source: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/
Wszystkie służą do przyciągnięcia uwagi, a więc – do nakłonienia potencjalnego klienta, by wybrał określony sklep czy inny punkt i skorzystał z oferty. Ulotki i gazetki reklamowe można otrzymać w ogromnych ilościach przechodząc ulicami. Sposobów jest więc duża ilość, wśród nich bardzo innowacyjne, do których należy reklama LED dopasowane do nowoczesnego klienta i jego wymagań.

Szyldy i witrynyJedną z form polecania danego punktu i usług, jest stosowanie szyldów. Szyld jest płaskim kawałkiem jakiegoś tworzywa, w większości przypadków blachy, na którym umieszczony jest napis. Szyldy znane i stosowane były już bardzo dawno. Zmienia się jedynie ich forma oraz wykorzystane tworzywa, zależnie od panujących mód i istniejących możliwości. Gdzieniegdzie działalność właścicieli szyldów jest ograniczona ze względu na charakterystyczny rodzaj okolicy. Taki przypadek ma miejsce w Krakowie, gdzie okolice Rynku stanowią teren zabytkowy i szczególnie ważny, toteż wszystkie szyldy muszą być dopasowane do odpowiednich zasad. Reklamą każdego sprzedawcy czy punktu usługowego od wieków jest jego witryna. Znajdują się tam różne, mające przykuć wzrok klientów, przedmioty. Niejednokrotnie stosuje się folię do oklejania witryn, dzięki której można tworzyć rozmaite napisy.

Reklama z wykorzystaniem światłaSą typy reklamy, które widoczne są także nocą. Wielkie miasta to miejsca, w których można znaleźć wielkie ilości takich świateł. Nieraz jest ich tak wiele, że oświetlają całą okolicę. Wyświetlacze LED są aktualnie w powszechnym użyciu, a mogę mieć bardzo rozmaite kształty. Są to między innymi płyty podświetlane, służące na przykład do zaprezentowania menu baru, czy tablice tekstowe, zawierające informacje na przykład o godzinach otwarcia określonego punktu.