Publikacje czytane przez profesjonalnego lektora

Posted on 06/09/2020 8:14am

Czytanie dzieł drukowanych to jedna z najogromniejszych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często brak nam czasu, ażeby przysiąść z papierową wersją książki, bądź po prostu problem ze wzrokiem nie zezwala na czytanie dziesiątek stronic dziennie. Na szczęście istnieją audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to lektura czytana przez lektora, jaka z edycji papierowej została przekształcona w edycję dźwiękową. Jest kilka odmiennych formatów tych nagrań, jak też sposobów na ich słuchanie.
książka i okulary
Author: Marko Polo
Source: http://www.flickr.com
Plusem audiobooka jest to, że jest możliwość go słuchać podróżując autem, pociągiem, samolotem, leżąc na plaży, czy ćwicząc jogging. Zapracowani Polacy, którym brak czasu na kanapową publikację, tworzą chłonny rynek dla audioliteratury. W europejskich księgarniach działy z literaturą audio pochłaniają coraz więcej pozycji.

Z reguły książka, na podłożu której powstaje audiobook jest skrócona o długie, nudnawe opisy i pozostaje tylko to, co ważne dla nowoczesnego odbiorcy. Dźwiękowego tłumaczenia doczekało się dużo form literackich. Nagrywane są wiersze, baśnie, powieści obyczajowe, kryminały, fantastyka, bądź życiorysy. Na krajowym rynku gwałtownie zwiększyła się liczba książek audio. Niektóre odczytywane są przez popularnych aktorów, pozostałe przez biegłych lektorów, a słuchanie ich to ogromna zabawa.
książka
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Ogromną renomą cieszy się audiobook Boży Bojownicy.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc oprócz tego tu oraz przeczytaj więcej info atrakcje dla dzieci w lesznie na omawiany problem!

Jest to opowieść przygodowo historyczna o dziejach młodego magika, medyka, rzezimieszka i uwodziciela. Wrażliwy i szlachetny główny bohater jest niejednokrotnie ścigany, chwytany, więziony, ratowany, obarczany zadaniami, nagradzany i cały czas zakochany. Potrafi zrealizować najbardziej trudną misję, potrafi wyjść z największych opałów, czy to dzięki własnemu rozumowi i umiejętnościom, czy też dzięki licznym kolegom. Jest to opowieść dziejowa z fragmentami science fiction. Fabuła powieści rozgrywa się w Czechach i na Śląsku. Akcja Bożych Wojowników (powołaj się na nas) rozgrywa się w bardzo szybkim tempie. Historia wojny husycko-katolickiej wprawnie są wplecione w całościową akcję powieści, przez co nie traci ona na atrakcyjności, lecz staje się bardziej ciekawa, bogatsza.

Tags: audio, aktor, Lektor