Przeziębienie – które lekarstwa wziąć, by szybko zapomnieć o chorobie?

Posted on 05/12/2017 1:23pm

Czas jesieni i zimy to pora, kiedy nietrudno jest złapać przeziębienie. Opuszczamy cieplutki dom, a na dworze czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Nic miłego, nade wszystko gdy ubierzemy się za cienko i bezustannie przechodzą nas nieprzyjemne dreszcze.


Lekarstwo
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Jeśli z pośpiechu nie wrócimy się, aby zmienić ciuchy na grubsze, ekspresowo możemy dostać kataru czy bólu gardła, co zmusi nas do kupienia leków, gdyż nie na każdego działają naturalne metody. Co w związku z tym może wesprzeć nas w przezwyciężaniu choroby?

Z pewnością są to lekarstwa, które zbijają gorączkę. Gorączka niebywale często towarzyszy nam w pierwszej fazie przeziębienia, rozbijając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie wolno brać paru dawek lekarstw, albowiem przez takie działania doprowadzimy tylko do groźnych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Trzeba odczekać czas wskazany na ulotce, a dopiero potem przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie warto jest iść do łóżka, by pomóc sobie przy pomocy chłodnych okładów. Jeżeli nie mamy gorączki, lecz męczy nas katar, przydatne będą tabletki bądź krople odblokowujące nozdrza. Można ich używać maksymalnie przez tydzień, aby nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W dokuczliwym kaszlu zaś
Tabletki
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
pomogą nam syropy. Są dwa typy kaszlu – kaszel suchy i kaszel mokry. W aptece można znaleźć syropy, które powstrzymują kasłanie, albo ułatwiają usuwanie wydzieliny. Nie można doprowadzać do tego, aby zalegała w oskrzelach, ponieważ jest to idealne środowisko do rozwijania się bakterii. Nie można też zapomnieć o lekach przeciwbólowych, bowiem wielu ludzi podczas przeziębienia odczuwa bóle mięśni i stawów.

Jeśli czosnek, miód oraz ciepłe mleko nie pozwalają ci wyjść z przeziębienia, udaj się do apteki albo do lekarza, który przepisze ci właściwe leki. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, by znowu nie martwić się chorymi zatokami bądź chrypką, jakie mogą skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie i sprawić, iż jedyne, na co mamy chęć, to pozostać w domu pod cieplutką pierzyną. Dużo korzystniej jest odpocząć z kieliszkiem wina w ręku, aniżeli z termometrem w ustach, toteż zatroszczmy się o siebie, aby szerokim łukiem omijać wszelkie dolegliwości.

Tags: choroby, leki, bóle, syropy