Propozycje na rewelacyjnym poziomie

Posted on 27/11/2022 7:51am

Trash metal oraz powiązane z tego rodzaju muzyką gatunki ogromną popularność zdobyły w latach 80. Warto zaznajomić się dokładnie z dyskografiami szczególnie cenionych artystów tamtych czasów. Entuzjaści zespołów takich jak Metallica czy Anthrax z pewnością polubią propozycje zespołu Slayer. Powstał on w 1981 roku w Huntington Park, jaki usytuowany jest na przedmieściach Los Angeles. Grupa współpracowała z następującymi wytwórniami płytowymi: Metal Blade, Def Jam, American, Columbia oraz Sony Music.

Rodzimy zespół Behemoth a zaciekawienie dyskografią
koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Dekadę po opisywanej grupie muzycznej powstał Behemoth, a więc w 1991 roku. Polska, a dokładnie pochodząca z Gdańska grupa tworzy od tej pory muzykę w rodzaju pagan metal, black metal oraz death metal. Dzisiaj członkami zespołu są: Adam Nergal Darski, Zbigniew Inferno Promiński i Tomasz Orion Wróblewski. Sama nazwa grupy oznacza bestie i pochodzi z języka hebrajskiego. W 1992 roku grupa działała pod nazwą Baphomet i grała black metal. Różnorodność proponowanych stylów pozwoliła na znalezienie dużej liczby słuchaczy.

Slayer – trash metalowa grupa ze Stanów z lat 80.
Inicjatorem zespołu był Kerry King, gitarzysta, który razem z Jeffem Hannemanem, też gitarzystą, i Dave’m Lombardo – perkusistą, jak i basistą i wokalistą, Tomem Arayą stworzył zespół muzyczny wszech czasów. Slayer od samego początku charakteryzuje się swym własnym stylem, jaki bazuje na intensywnych partiach gitar z partiami solo. Te solowe partie wykonywane są przy użyciu tremola, natomiast całości towarzyszy niezastąpiony wokal.

O sprawach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy zobaczyć tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://drumsetpro.pl/chorzow-kontakt/).

Aż cztery albumy uzyskały w USA status złotej płyty, co świadczy o szczególnie najwyższym poziomie muzyki.

Behemoth oraz Slayer grupami przygotowującymi wyjątkową muzykę
Behemoth daje do dyspozycji zróżnicowany, choć mimo wszystko konsekwentny styl muzyczny. Mieszanie się black metalu, pagan metalu i wplatanie gitar akustycznych, jak również dokładne słyszenie death metalu w kolejnych kawałkach wzbudza znaczne zaciekawienie oraz euforię wśród entuzjastów. Nie jedynie zdeklarowani fani tego konkretnego zespołu, jak również fani takiego rodzaju muzyki wybierają ochoczo tę grupę do przesłuchania dyskografii.