Programy na konsolę jako nośnik edukacji

Posted on 05/03/2019 4:25pm

Współczesną popkulturę charakteryzuje rozedrganie. Zmierza ona do jak najszybszego przekazania treści jak najogromniejszej ilości ludzi. Pospolitość ma swoje mankamenty i pożytki.
Zaletą z całą pewnością jest duża liczba konsumentów kultury. Niedoskonałością jest narzucona przez
Obrazek z chłopcem przy tablicy
Author: Post Memes
Source: http://www.flickr.com
konieczność dotarcia do wszystkich skrótowość i wybiórczość. Bardzo trudno w krótkim czasie przekazać pełnię zawiłości. Ze względu na to, przekaz powinien być treściwy. Dlatego tak ważny jest w dzisiejszych czasach ikona. Widać to praktycznie w jakiejkolwiek sferze.

Ikonami posługujemy się w tworzeniu wiadomości gazetowych oraz telewizyjnych. Niemal każde zdarzenie omawiane w internecie jest skonstruowane na jakimś znaku, zauważalnej wypowiedzi itp.. Tendencje te utrwalił sieć, w którym muszą być są podawane w formie lapidarnej i ciekawej by dostać się do czytelnika. Komunikat o którym mowa nie ogranicza się jedynie do zagadnień współczesnych, ale również do sztuk teatralnych. Popkultura dysponuje wielkim kalejdoskopem atrybutów za pomocą których próbuje wskazywać istotne idee. Zaczynając od literatury, poprzez plakat po teledysk, szlagier, aż po gry konsolowe, gry PC, czy tradycyjne planszowe a również zabawki. Taki przekaz ma sprowokować do zajęcia się ważnym pojęciem i do ewentualnego pogłębienia wiedzy na dany temat oraz być wygodny w odbiorze np. w wyniku wykorzystania Myszy_dla_graczy_P0-1300373.htm. Bardzo łatwo odkryć, że narzędzia takie jak gry na konsole lub pecety zostały wykorzystane w popkulturze.

Czytająca kobieta
Author: Mauricio Apablaza
Source: http://www.flickr.com
Dobrej jakości gra edukacyjna jest wbrew pozorom niełatwa do wykonania. Możliwe jest zagrożenie że wybrany problem będzie spłycony. Powodem takiego ryzyka jest fakt, że gra konsolowa ze swej definicji ogarnia tylko mały wycinek problematyki. Właśnie dlatego dobór tematyki jest tak ważną kwestią. Przedmiot z jednej strony musi być interesujący a jednocześnie powinien brać pod uwagę prawdę zazwyczaj niełatwą. Dla przykładu nie łatwym w zrealizowaniu zamysłem jest gra przeznaczone na konsolę o o bitwie w Warszawie w 1944 roku. Już sam projekt gry na takie tematy może wzbudzać kontrowersje z przyczyny delikatności problemu. Bardzo łatwo jest w takiej grze nie zwrócić uwagi, że była to olbrzymia tragedia i mieć doznanie, że wszystko miało dobre zakończenie .Dlatego nie jestem przekonany, czy owa forma objaśniania przeszłości jest najlepsza dla młodych lubiącej gry - gry komputerowe. Równie trafionym pomysłem na grę o powstaniu jest gra terenowa. Można wówczas dotknąć realnych miejsc a także rozmawiać z rzeczywistymi uczestnikami zdarzeń.

Tags: Internet, gry, kultura, konsola, popkultura