Pomysły na spędzenie wolnych dni, czyli kilka opinii o grach komputerowych.

Posted on 08/02/2019 6:21pm

Wiele osób z nas pamięta swoje dzieciństwo. Często nasi rodzice mówią nam, że w przeszłości gry komputerowe były nie do pomyślenia. Obecnie jednak dzieciaki nie wyobrażają sobie życia bez laptopów i telefonów. Co uczynić aby te gry nie miały jednakże złego wpływu na nasze dziecko?


Zaczynając nasz temat
gra na komputerze
Source: pixabay.com
dla miłośników strachu dobrą grą jest Spintires - oferta gry spintires. Wyścigi po bezdrożach, gdzie wielkimi autami musimy dowieźć towar na miejsce, może wciągnąć nie tylko mężczyzn, ale też dziewczynki. Obrazy tworzy rosyjska dzicz, gdzie czekają różniące się niebezpieczeństwa. Następnym przykładem jest gra komputerowa z typu przygodowych. Rise of the Tomb Raider PC zabiera nas na Zimną część globu, gdzie wyszukamy większe miejsca do eksploracji. Wyszukamy tutaj pewną opowieść, która zaciekawi wielu z nas. Czy słyszeliście o filmie Mortal Kombat. Dosyć słynny film, ale tak faktycznie dużą furorę zrobiła gra o tej samej nazwie Mortal Kombat X. Posiadając starsze rodzeństwo niekiedy widzieliśmy walki odbywające się na ekranie monitora. Ta gra faktycznie wciągała, bo można było zaliczać kilka etapów, posługiwać się różnymi specjalnymi ruchami.
gra na komputerze
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Aczkolwiek nie jest to gra dla maluchów, ponieważ znajduje się tam bijatyka i stwory, które mogą wywoływać strach. Starsi na wątek mogą nauczyć się strategicznego myślenia i refleksu. Co większa ilość gra ta zachwyca swoją kolorystyką. Wcześniejsze swoje wersje ulepsza, oczywiście można wyszukać większa ilość ulepszeń. W tych przykładach gier można zaobserwować, że nie wszystkie gry są dla maluchów.
Jednak spędzenie wolnego weekendu nastolatków i pewnego rodzaju wyżycie się w takich grach jest ewidentnie lepszym planem, niż bicie się z kolegami na podwórku. Nie doszukujmy się tutaj dziwnej przemocy, przy tworzeniu tej gry brali udział fachowcy, którzy zapewne mieli ten aspekt na uwadze.

Przy selekcji takiej gry zawsze musimy uważać na swojego nastolatka, bo nigdy nie wiemy jak zareaguje. Jednakże te gry są tyle lat już w sklepie, że gdyby siały jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Jeżeli chcemy coś bardziej zwyczajnego możemy wybrać między innymi Symulator Farmy 2016 - wciągający symulator farmy 2016.

Tags: PC, dziecko, gra