Plan ćwiczeniowy na mięśnie w okolicach barków

Posted on 23/07/2019 3:04pm

Mięśnie naramienne są jedną z w najwyższym stopniu widocznych grup mięśniowych, a porządnie rozwinięte są uważane przez poniektórych za świadectwo zdrowia i siły. Szerokie, dobrze poszerzone muskuły naramienne są marzeniem każdego fanatyka sportów siłowych.


mężczyzna umięśniony
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com
To naturalnie ta grupa mięśniowa odpowiada za męską sylwetkę typu „V”. Rozbudowanie dużych barków nie jest łatwą sprawą. Żeby otrzymać odpowiednio rozwinięte muskuły, powinno się posiadać prawidłowo przygotowany plan treningowy na barki.

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego interesującego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to anodowanie aluminium i przenieś się do następnej witryny.

Teoretycznie jakikolwiek plan szkoleniowy w zestawieniu z odpowiednią dietą powinien zapewniać wyniki.
Istotną sprawą, nim przystąpimy do jakiegokolwiek treningu jest stosowna rozgrzewka. Jest to tym ważniejsze, że stawy barkowe są bardzo podatne na kontuzje. Przeprowadzamy kilka minut wymachy, krążenia ramion, stosujemy również ćwiczenia rozciągające. Po tak zrealizowanej rozgrzewce nie należy jednakże od razu przechodzić do ćwiczeń na wielkich ciężarach, jednakże poprzedzić je 1-2 seriami z mniejszym obciążeniem i wyższą ilością powtórek. Wówczas w ten sposób przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na podjęcie stosownego treningu. Stawy barkowe bardzo często ulegają kontuzjom, jakie potrafią wyeliminować z treningów w siłowni nawet na parę miesięcy.
ćwiczenia
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba na świecie faceta któremu nie marzą się kuliste, okazałe barki. Kulistość barków przynosi należycie dobrany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę wszystkich trzech aktonów, z jakich tworzą się barki. W trakcie treningu trzeba pamiętać o przestrzeganiu reguł technicznych, oraz o harmonijnym oddychaniu.


Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najprawidłowiej każde ćwiczenie wykonywać w seriach. Nader ważne jest, by w czasie treningów zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa. Taka poza ochrania przed urazami dolnego odcinka grzbietu.
Ze względu na dużą natężenie treningu rozbudzającego muskuły barków, jakakolwiek początkująca osoba powinna dokładnie trzymać się treningu, jaki przewiduje jej plan treningowy na barki - szukasz planu treningowego na barki?.

Tags: figura, siłownia, sylwetka, kręgosłup, rozgrzewka, postura