Pielęgnowanie uczuć w związku

Posted on 07/10/2021 8:05am

W jaki sposób przeciwstawiać się monotonii w związku oraz wzmocnić poczucie więzi? Na takie pytania postaram się dać odpowiedź w poniższym artykule. Każde z partnerów stanowi autonomiczną jednostkę, posiada różne spojrzenie na świat. Dzielcie się swoimi opiniami, komunikujcie otwarcie o swoich potrzebach. Nie wstydźcie się rozmawiać o swych uczuciach. Podkreślajcie, iż ogromnie wam na sobie zależy. Od czasu do czasu miło jest otrzymać od małżonka liścik z informacją: „Kocham Cię”.

Kabaretki
Author: Amazing Girl
Source: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, żeby kiedy niekiedy zaskakiwać się czymś przyjemnym – przynieść podarunek bez okazji, zaaranżować wspólną wyprawę rowerową, pójść na basen, do kina czy do restauracji. Może warto rozważyć przygotowanie potraw razem z partnerem? Na pewno wspólne „gotowanie” będzie przyjemniejsze niż sytuacja, gdy sfrustrowana żona stawia partnerowi obiad na stole. Jak możemy uatrakcyjnić intymną sferę?Bez ogródek rozmawiajcie o swych pragnieniach oraz fantazjach erotycznych. Pomyślcie o skorzystaniu z gadżetów erotycznych bądź o afrodyzjakach. Pomóc mogą kabaretki, powabne pończochy, lub też inna niezwykle kobieca bielizna w sklepie Amazing Girl.

W miarę upływu lat poczucie wzajemnej sympatii zmniejsza się. To naturalny etap. Zwiększa się poczucie ograniczenia wolności, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają łatwe rozwiązanie – rozwód. Uczucie wygasło, a więc nie warto się starać. Jak możemy przeciwdziałać rutynie w związku? Przypominajcie sobą okres narzeczeństwa. Podsycajcie wzajemną fascynację erotyczną przez abstynencję od siebie. Czasowa wstrzemięźliwość, chociaż przeciwna liberalnym poglądom w dziedzinach łóżkowych, z pewnością skutecznie podniesie wzajemne pożądanie. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.


Podejmujcie wspólne aktywności, zróbcie remont mieszkania bądź grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliża do siebie. Jasno precyzujcie własne myśli. Małżonek nie może zgadnąć czego oczekujecie. Pracujcie nad komunikacją w związku. Szczerość to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Starajcie się poznać punkt widzenia partnera. Modyfikujcie swe postawy . Przeświadczenie, że to ten wyjątkowy, ta wyjątkowa, zwiększa szanse na trwałość małżeństwa. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do troski o partnera i akceptowania niewygód.

Przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej i dbajcie o własny rozwój osobisty, bowiem będąc szczęśliwym z samym sobą, łatwiej wam będzie cieszyć się z małżeństwa.

Tags: bielizna, małżeństwo