Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Posted on 24/03/2022 7:46am

Wiele razy słyszeliśmy, że nasz kraj kopalniami stoi. Może dawniej tak było. Dziś kopalnie zamykamy. Górnicy muszą protestować, bo tracą oni jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A sporo osób się krzywi, bo twierdzi, że mogą się przekwalifikować. Ale Ci ludzie, nie wiedzą, że górnicy na kopalni są tam zatrudniani z pokolenia na pokolenie i tak realnie nie dadzą rady się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i praca w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i nie zawsze możliwa.
kopalnia
Ostatnio kontrowersje dotyczą nie tylko górników pracujących na dole, ale również kopalni odkrywkowych. W różnych krajach taki sposób wydobycia złóż jest stosowany, ale w naszym kraju niestety coraz więcej osób jest na nie i w tej kwestii zaczynają się protesty okolicznych mieszkańców. Protestujący uważają, że odkrywka, na zniszczy między innymi okoliczne uprawy. Oczywiście ludzie protestujący mają wiele innych powodów dla których tak głośno krzyczą. Ale warto wziąć pod uwagę to, że odkrywkowa kopalnia to nie tylko minusy.

Mieszkańcy wielu gmin w Polsce twierdzą, że działalność kopalni odkrywkowej w ich okolicy przyczyni się do katastrofy ekologicznej. Z tego powodu mieszkańcy burzą się. My Polacy nauczyliśmy się, że trzeba protestować wtedy dopiero nasz głos będzie słyszalny. Z tego też powodu ludzie z miejscowości Krobia razem z mieszkańcami okolicznych gmin i nie tylko, zrobili niemalże ośmiokilometrowy łańcuch z ludzi, którzy protestowali przeciwko budowie odkrywki Poniec-Krobia-Oczkowice. Ludzie chcą, by zaprzestano myślenia o tworzeniu kopalni odkrywkowych ogółem.

kopalnia
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Wiadomo, że teren wokół jak i teren samej kopalni odkrywkowej ulegnie totalnemu przeobrażeniu, ale poza wieloma minusami są też zalety inwestycji. Nowe miejsca pracy i możliwość wydobywania cennych surowców. Jednak każdy ma swoją opinie i w tej sytuacji nie da się znaleźć złotego środka.

Jeśli zainteresował Cię omawiany materiał, to śmiało wejdź na ten odnośnik - to niezwykle wiarygodna strona (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/akcesoria-dachowe), która prezentuje podobną tematykę.

Nie zważając na to, co się okaże ktoś będzie niezadowolony. Dobrze byłoby zamiast protestować albo zamiast nie konsultować nic ze społeczeństwem przeprowadzić rozmowę publiczną ze zwolennikami i przeciwnikami tworzenia kopalni odkrywkowej. Dzięki temu moglibyśmy chociaż przyjrzeć się sytuacji z dwóch stron i wybrać któreś rozwiązanie, można byłoby zrozumieć, o co w tym chodzi.Tags: praca, budowa, Gmina, kopalnia