Nowoczesne metody filmowania, krótki opis ostatnich możliwości i pomysłów w tej dziedzinie

Posted on 02/02/2019 8:05am

Od kiedy tylko pojawiły się możliwości techniczne ludzie uwieczniają istotne wydarzenia ze swojego życia na fotografiach i nagrań wideo. Obecnie technika jest tak zaawansowana, że przy pomocy zwykłych smartfonów da się nagrywać i fotografować w znacznie lepszej jakości, niż przy użyciu drogich, zaawansowanych sprzętów przed kilkunastu laty.

Postęp w dziedzinie fotografii i nagrywania obrazu jest bardzo duży, widać to dobrze po parametrach urządzeń do tego służących. Co roku powiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz lepsze algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz prościej. Bardzo wiele osób używa do tego celu smarfony, ograniczając się wtedy do posiadania jednego, uniwersalnego urządzenia, którym można telefonować, zrobić zdjęcie, nakręcić film a w razie potrzeby też zagrać. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował sprzętu bardziej profesjonalnego, to również może znaleźć spory jego wybór w elektronicznych sklepach.

Widok z lotu ptaka
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie bardzo dużą furorę robią kamery sportowe.

Chcesz zbadać niniejszą kwestię nieco bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej na portalu (http://eventroom.pl/), który również omawia taką problematykę.

Moda na filmowanie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś wpadł na pomysł, żeby na kasku założyć niewielką kamerę i nagrać to, co ogląda osoba, która ją nosi.

Ta solidna oferta (https://www.vectorsoft.pl/), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej kwestii, ma podobne informacje na to intrygujące zagadnienie - zobacz tutaj.

Tak nagrany film pokazywał wyczyny całkowicie odmiennie niż wcześniej, i bardzo szybko aktywni miłośnicy sportów zaczęli w ten sposób uwieczniać swoje osiągnięcia. Zaczęły powstawać profesjonalne kamery do montażu na kaskach, trwałe, wytrzymałe na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zyskały ogromną popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim hitem wśród wielbicieli filmowania są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1. Steruje się nimi za pomocą odpowiedniego pilota, zarówno samym lotem, jak i pracą kamery. Quadrocopter da radę wznosić się chociażby kilkadziesiąt minut cały czas nagrywając, doskonale będą się więc nadawać na przykład do filmowania różnych uroczystości. Stosując je trzeba jednak uważać, żeby nagrywać tylko to, na co dostało się zezwolenie.

Tags: kamery, moda, uroczystości, pomysł, technika