Niezawodna i nieśmiertelna, perfekcyjna na dach – dachówka ceramiczna. Dlaczego powinniśmy ją wybrać, jakie są jej najbardziej istotne zalety

Posted on 04/09/2020 8:22am

Dachówka ceramiczna to prawdziwa jakość, o jakiej przekonało się już sporo osób. To absolutna elita w zakresie budowlanych materiałów. Choć używana od tysiącleci nigdy nie wypadła z obiegu, używamy jej stale i nie wydaje się, żeby to się mogło kiedykolwiek „odmienić. Dachówka z ceramiki to znaczny wybór modeli i pokaźna paleta barw. To perfekcyjny materiał dla wszystkich budynków, takich o tradycyjnej architekturze i bardziej nowoczesnej. Dodatkowo, dachówka ceramiczna jest bardzo trwała.

zbliżenie na dach
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com
Pomimo różnych opinii dachówka ceramiczna nie jest jakoś droższa niż inne produkty. Na rynku oferowana jest bardzo obszerna gama rodzajów (karpiówki, zakładkowe, esówki, holenderka), więc każdy odnajdzie właściwy produkt, również w zakresie cenowym. Inną korzyścią jest fakt, iż to pokrycie jest bardzo proste w montażu, a również prawie nie wymaga konserwacji. Z drugiej strony, małe rozmiary tej dachówki sprawiają, iż jest to produkt bardzo uniwersalny. Dlatego również jesteśmy w stanie stosować je na dachach o dość skomplikowanej formie geometrycznej.

Choć dachówki ceramiczne dużo ważą, to jednocześnie ich ciężar jest zdefiniowany przez model dachówki. Różnice występujące między różnorodnymi modelami mogą być duże, tak więc każdy może znaleźć dachówkę o jak najkorzystniejszej wadze. W sumie jednakże, waga to żadna wada, to w sumie pozytyw, ponieważ bardziej ciężki dach jest na pewno bardziej odporny na różne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim na porywisty wicher. Ponadto można wspomnieć, iż konstrukcje dachów są dość często tak projektowane, aby mogła się na między nimi zmieścić warstwa izolacji termicznej, jakiej grubość jest nie mniejsza niż dwadzieścia centymetrów.

Masa również stanowi odpowiednią izolację akustyczną dachówki ceramicznej. Takie dachówki dosłownie perfekcyjnie izoluje dźwięki otoczenia, a przykładowo spadające na dach krople deszczu są w sumie niesłyszane, co zapewnia, że nasz sen będzie spokojny, ponieważ niezakłócony przez różne dźwięki. To jest bardzo istotne, pokrycie dachu to podstawa jak fundamenty domu. Nie możemy tego nie doceniać i cieszyć się gorszymi pomysłami. Trzeba wybrać dachówkę ceramiczną i mieć komfort na lata, a nawet pokolenia. To gwarant, iż raz położona płaska dachówka ceramiczna wytrzyma bardzo długo i będzie solidnym punktem naszego domu.