Leasing i dofinansowanie z UE

Posted on 05/04/2019 7:53am

Cenisz sobie własną niezależność, możliwość realizowania swoich pomysłów i marzeń? Posiadasz atrakcyjny pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na własny interes. Zważywszy na to, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego. Urzędy pracy oferują dofinansowania i kredyty na rozpoczęcie firmy.

Business
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na działalność gospodarczą to oferta dla tych, którzy noszą się z zamiarem by założyć działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie posiadają odpowiednich funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy proponowanej przez fundusze unijne na pewno znacząco wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności.

Niniejszy artykuł ma fascynujące informacje na omawiany temat - jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odkryj witrynę (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/kary-porzadkowe), która omawia podobne problemy.


Samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas jednak od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami.

Z ofertą dla właścicieli firm, wychodzą także firmy leasingowe. Dodatkowo, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dofinansowania unijnego.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny oraz specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* środki transportu,
* budynki.

W leasingu, korzystający wnosi jedynie niewielki wkład własny i uzgadnia takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. W konsekwencji można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, nabędziemy np.

Jeśli znalezienie dodatkowych informacji na omawiany temat jest dla Ciebie niesamowicie istotne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (http://www.pischool.pl), na jakiej je na pewno zobaczysz.

nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy.

Tags: dotacje, Fundusze unijne, firmy leasingowe