Kilka nieznanych Ci przedtem informacji na temat kopalni węgla w Ponicach - mocno zachęcamy do zapoznania się z nimi

Posted on 11/07/2018 3:53pm

Jeżeli trafiłeś na tę witrynę, bez wątpienia przynajmniej trochę interesujesz się sprawą wydobycia węgla brunatnego w Polsce. Ten tekst powstał między innymi po to, aby pokazać przeciwnikom otwarcia kopalni w Krobii to, że taka inwestycja nie niesie za sobą niemalże żadnych niebezpieczeństw, a jednocześnie może przynieść dużo zalet. Jeśli chcesz się o tym przekonać, gorąco zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym tekstem.
kopalnia odkrywkowaNa początek warto podkreślić to, co dotyczy nas wszystkich bezpośrednio - otwarcie kolejnej kopalni węgla to bez wątpliwości więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz okolicznych miejscowości. Dużo badań niejeden raz pokazało, że otwarcie kopalni na całym świecie zwykle pozwalają na efektywne zmniejszenie bezrobocia w pobliskich miasteczkach.Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że budowa kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeżeli podliczy się wszystkie opłaty obciążające kopalnię, szybko stanie się jasne, jak wielkie korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji sporo z tych funduszy można na dodatek przeznaczyć na przykład na rozwój gminy.

Nie da się zaprzeczyć, że otwieranie kolejnych kopalni powiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju. W dzisiejszych czasach zależność energetyczna od innych państw to coś, czego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Praktycznie każdy z nas zdaje sobie niewątpliwie sprawę z faktu, że powolne uniezależnienie się od surowców energetycznych pochodzących z innych państw jest bardzo istotne - a budowanie kolejnych kopalni wytrwale nas do tego celu przybliża.Trzeba podkreślić również, że węgiel brunatny jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych surowców na świecie. W obecnych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie pozyskuje się około trzydzieści procent całej energii - to niesamowicie dużo Wato zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się wiele złóż tego surowca - takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie energetyczne kraju od innych podmiotów, ale również na zwiększenie zysków polskiej gospodarki.Jak widać, odkrywka może przynieść praktycznie jedynie korzyści - i to zarówno dla całego państwa jak i dla mieszkańców Ponic i okolicznych miejscowości. Taka inwestycja kategorycznie jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.

Tags: opłaty, węgiel