Jakiego rodzaju kurtka dobrze sprawdzi się jako kurtka zimowa?

Posted on 22/09/2022 8:01am

Hitem ostatnich sezonów stały się kurtki puchowe. Możemy je zobaczyć na turystycznych szlakach górskich i na zwykłych uliczkach miast. Kurtki takie wyróżniają się bardzo charakterystycznymi przeszyciami tzw.


pikowaniem.


Ireneusz Dudek
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com


Puchowa kurtka, jest to idealny typ ubrań wierzchniej, który jest przeznaczony na okres zimowy. Podstawą puchowej kurtki jest jej wypełnienie naturalnym gęsim puchem lub puchem kaczym albo wypełnienie syntetycznym puchem. Zewnętrzna warstwa powinna być szczelna i odporna mechanicznie oraz powinna być wytrzymała na wiatr. Tylko co poniektóre kurtki puchowe są wytwarzane w opcji odpornej na opady deszczu. Kurtki puchowe charakteryzują się bardzo dobrą termiczną izolacyjnością i dużą lekkością. Zapewnia to duży komfort ich użytkowania. Tego typu kurtki mają zastosowanie jako ubranie w turystyce oraz jako odzież miejska do ubierania codziennie.

Czy szukasz na danej stronie (http://www.operakameralna.pl/dla-dzieci/) czegoś niezwykle ciekawego? Namawiamy w takim razie do następnego tekstu. Trzeba tylko kliknąć w podany link.

Kurtka puchowa ma zdolność do znacznej kompresji oraz posiada możliwość SPAkowania jej do niewielkich rozmiarów. Podstawową właściwością, która decyduje o izolacyjności termicznej puchowej kurtki, to ilość użytego puchu do jej wypełnienia i zdolność takiego puchu do rozprężania się.
kurtka
Author: Apple
Source: Apple


Najlepszy do wypełnienia kurtki puchowej jest puch gęsi. Tego typu puch jako jedyny może zdobyć sprężystość na pułapie 900 cuin. To idealny, lecz także stanowczo najbardziej kosztowny puch. Kaczy puch charakteryzuje się sprężystością nie przekraczającą 600-700 cuin. Częstym zabiegiem jest produkcja kurtek puchowych, które zawierają mieszaninę puchu kaczego i gęsiego w rozmaitych proporcjach. Konkurencja dla naturalnego puchu, to puch sztuczny. Puch ma znikomą wytrzymałość na zawilgocenia. Przemoczony puch traci szybko swoje cechy termiczne.


Naturalny puch silniej pochłania wodę a gdy jest mokry, jest on ciężki oraz nie mając żadnej sprężystości, nie będzie izolował od zimna. Wysuszenie w warunkach domowych przemoczonej kurtki, która wypchana jest naturalnym puchem jest niemalże niewykonalne.

Tags: SPA, dania, moc, raj