Jak dużo atrakcji zaproponować mogą Mazury przybywającym do tego regionu kraju turystom.

Posted on 11/09/2020 8:36am

Zwane również Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najpopularniejszych turystycznych rejonów naszego kraju. Zresztą nazwa ta jest zupełnie na miejscu, gdyż jeziora będą zajmować około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich prawie trzy tysiące. Kilka największych ma ponad 100 km2 powierzchni, więc to są już naprawdę spore akweny, natomiast największa ilość to jeziora które leżą na obszarze do paru kilometrów.


Piknikowe wariacje na wakacje
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Mazury kuszą również bardzo dużą powierzchnią lasów, zajmujących blisko trzydzieści procent regionu. Żyje w nich duża część występujących w naszym kraju ptaków i ssaków, a w mazurskich jeziorach spotkać można w zasadzie wszystkie gatunki ryb śródlądowych.

Chcemy rozgonić wszelkie Twe niepewności i dać Ci kolejne i intrygujące posty. Zatem kompleksowa analiza czeka na Ciebie w tym linku.

To ogromne naturalne bogactwo powoduje, że Mazury są rejonem bardzo popularnym turystycznie. Każdego roku przyjeżdża tam parę milionów urlopowiczów, którzy zamiast gwaru popularnych kurortów będą woleli ciszę, spokój i czyste powietrze. A że różnych atrakcji jest tam odpowiednia ilość nie brakuje, co więcej, rejon bez przerwy się rozwija, to i ilość odwiedzających systematycznie rośnie.

Niewątpliwie największą atrakcją Mazur są jeziora. Duża ich część jest zagospodarowana pod kątem uprawiania żeglarstwa i to właśnie ono cieszy się największą popularnością. Wielbiciele sportów wodnych mają również do dyspozycji wiele tras kajakowych, no i oczywiście nie można zapominać o sporej liczbie czystych plaż, na których można się oddać błogiemu lenistwu. Ogromnie dużo ten właśnie region zaoferować może tym, którzy bardzo lubią inne sposoby spędzania wolnego czasu, liczne szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki przyrodnicze zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu.


nocleg
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
Mazury posiadają bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegów i kwater, ich mieszkańcy już dawno dostrzegli zalety płynące z turystów. W praktyce mikołajki noclegi mogą zaproponować odpowiednie kwatery dla każdego, znajdą coś dla siebie i studenci którzy lubią dobrą zabawę, i rodziny z małymi dziećmi, i ludzie szukający wysokiego standardu - znajdź nocleg. Ogromna ilość hoteli, pensjonatów oraz domków kempingowych sprawia, że raczej nikt nie powinien mieć większego problemu z wybraniem czegoś.

Tags: las, jezioro, nocleg, mazury