Gdzie warto w tą zimę wyjechać na narty? Opis popularnych kierunków, które zdecydowanie warte są uwagi

Posted on 15/01/2022 7:31am

Coraz więcej osób wyjedzie na narty w zimę. Trudno się im dziwić – chcą odpoczynku, relaksu, wyrwać się z miasta na chwilę przyjemności i rozrywki. Trzeba też podkreślić, iż nasze społeczeństwo się bogaci, coraz więcej ludzi jest w stanie pozwolić sobie na zimowy wyjazd na narty czy deskę nie tylko w nasze polskie góry lecz również zagranicą. Gdzie warto wybrać się w tym roku, jak znaleźć tanie wyjazdy na narty? O tym m.in. dowiecie się z niniejszego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Góry
Author: glenngould
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszy ogień weźmy Polskę. Tu niezmiennie króluje Zakopane oraz okolice. Dużo tras narciarskich, góralski folklor, bardzo dobra oraz charakterystyczna kuchnia oraz duża liczba różnego rodzaju atrakcji sprawia, iż rodacy chyba najczęściej wybierają Tatry na zimowe wojaże i jazdę na nartach czy snowboardzie. Trudno się im dziwić, ten kierunek jest przecież popularny od tak długiego czasu. Coraz więcej sympatii zyskują ponadto Pieniny, czy mniejsze góry – Stołowe. Niewątpliwym liderem wzrostu popularności zimą są jednakże Bieszczady. Ustrzyki, Wetlina przeżywają ogromne oblężenie zimą i jest to zrozumiałe ze względu na ciągle dziki charakter tych gór i przepiękne widoki oraz panujący tam klimat.

Z kolei jeśli chodzi o zagranicę to sporą popularność w przeciągu ostatnich dwóch lat zdobywa Gruzja. Cały czas nie odkryta kraina kusi unikalną gościnnością mieszkańców, a ponadto ogromnym folklorem.

Jeśli zaintrygowały Cię informacje przedstawione na tej stronie, to zapewne przypadną Ci do gustu także dalsze informacje (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/), które umieściliśmy w linku pod spodem.

Tanie wyjazdy na narty jedynie do Gruzji! Trudno się temu dziwić, to jednak o wiele tańszy kraj niż Polska, a w związku z tym, iż jest możliwość latania tam tanimi samolotami z Katowic czy Warszawy, to coraz większa ilość Polaków decyduje się na taką formę spędzania wolnego czasu nie tylko podczas lata lecz również zimą.

Gruzja ma coraz lepszą infrastrukturę narciarską i warto o tym pamiętać. Nie musimy brać nawet własnego sprzętu, w gruzińskich kurortach możemy wszystko wypożyczyć w bardzo, naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie. Należy także zaznaczyć, iż cały czas wiele osób decyduje się na Alpy, wybiera takie kraje jak Niemcy, Włochy i Francja. Tam na 100% najlepsza jest jakość stoków i całe zaplecze narciarskie lecz niestety trzeba liczyć się z pokaźnymi wydatkami, dlatego na wyjazdy w te strony świata mogą sobie pozwolić tylko osoby z rzeczywiście grubym portfelem.

Tags: góry, klimat, Tatry, folklor, portfel