Gdzie jechać we dwoje? Najlepsze podpowiedzi.

Posted on 28/06/2019 10:55am

Gdy życie codzienne powoduje, że jesteśmy bardzo zapracowani i sytuacja ta zaczyna nas powoli przytłaczać a niestety wiemy, że nie mamy szans wyjechać na dłuższe wakacje, skorzystajmy z weekendowej propozycji blisko leżącego pensjonatu i spędźmy weekend we dwoje. Znalezienie miejsca na weekendowy odpoczynek nie powinno sprawić nam problemu, kiedy tylko będziemy wiedzieli, jak go wyszukać.

wakacje
Author: Eric Burniche
Source: http://www.flickr.com
By sam dojazd nie pochłonął nam cennej części dnia, poszukajmy czegoś oddalonego od naszego domu najdalej o 50 kilometrów tak, aby w piątek po pracy pokończyć ostatnie ważne sprawy, wsiąść do samochodu czy busa i jeszcze przed 20:00 zameldować się w pensjonacie czy hotelu. Wybierzmy miejsce, które cechować będzie równocześnie rodzinna atmosfera oraz wygoda i nowoczesność. Właściciele malutkich, kilkupokojowych hotelików, to najczęściej gościnne i ciepłe osoby, od wielu lat dbające o dobre samopoczucie gości, a do tego doskonale znające okolicę. Nie tylko zagwarantują nam miły pobyt, ale również doradzą, gdzie spędzić wolny czas.Najlepszym wyborem będzie zatrzymanie się w domu wypoczynkowym, który podaje gościom również pyszne domowe obiady – nie musimy wtedy poszukiwać jakichś restauracji. Jeszcze lepiej, gdy dom ma na wyposażeniu miejsce na grilla lub ognisko – wieczorne rozmowy przy ognisku na pewno zadziała na nas odprężająco. W ciągu dnia czas można poświęcić na relaks na basenie i w grocie solnej, mały seans w spa albo zwiedzanie okolicy. Zadbajmy o to, by weekend we dwoje upłynął nam pod znakiem wspólnego aktywnego odpoczynku. Możliwością dobrego odpoczynku od codzienności mogą być też święta w górach - kliknij i zobacz. Nie zawracamy sobie głowy przygotowaniami, zakupami czy sprzątaniem domu, ale szukamy miejsca, które przygotowania do świąt weźmie na siebie. Południe Polski ma swój klimat i czy wybierzemy Bieszczady, Tatry lub Beskidy, na pewno zaznamy góralskiej gościnności. Kto wie, czy święta w górach będą od tej chwili naszą małą, rodzinną tradycją.

kajaki
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek się wybierzemy, pamiętajmy o tym, by pracę, troski i problemy zostawić na miejscu, a z weekendu we dwoje lub świąt poza domem przywieźć nową siłę i optymizm. Takie naładowanie akumulatorów pomoże odzyskać równowagę. A gdy poczujemy, że znowu dopada nas zbyt szybkie tempo życia i przepracowanie, wybierzmy nowe miejsce na weekendowy wypoczynek.

Tags: góry, odpoczynek, weekend, pensjonat