Foo fighters oraz Deep Purple grupami wszechczasów

Posted on 09/08/2022 7:34am

Amerykański zespół foo fighters od dawna budzi u słuchaczy niezwykle pozytywne emocje. Rockowy zespół założony został w 1995 roku przez perkusistę grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Enigmatyczna nazwa swoje źródło bierze od niewyklarowanego do końca zjawiska, które miało miejsce w okresie II wojny światowej. Opierało się na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Zespół muzyczny zdobywał przez cały okres kariery wiele nagród, jakie dla muzyków okazywały się ogromną motywacją do dalszej pracy.


rock
Author: Rocking Residence
Source: Rocking Residence
Uniwersalność klasycznych kawałków grupy deep Purple

Założony w 1968 roku zespół deep Purple - - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to połączenie wyjątkowe, na bazie którego powstało wiele uniwersalnych fuzji muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zaznajomić się z dotychczasową dyskografią grupy, by mieć pełne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


Zespół foo fighters jest na językach nie od teraz

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Hity takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez długoletnich fanów Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose i Echoes, Silence, Patience & Grace zyskały uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Ogólnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego szczególnego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County.


Czysty rock w angielskim wydaniu – deep Purple

Muzyka grupy deep Purple nierzadko kojarzona jest z twórczością Led Zeppelin oraz Black Sabbath, którzy zaliczają się do pionierów hard rocka czy heavy metalu. Niełatwo w każdym razie jest|Nie jest łatwo tę muzykę w sposób jednoznaczny sklasyfikować, dlatego generalnie zalicza się do tradycyjnego ujęcia rocka oraz metalu.

Jeśli ukazywana w tym materiale kwestia to Twój konik - wyraź opinię (http://kabaretranczo.com.pl/bogdan-kalus/) na ten temat. Twój komentarz z pewnością dla redaktora się liczy.

W części kawałków daje się wyodrębnić także klasyczne elementy muzyczne, jakie nadają właściwego brzmienia całości.