Fantastyczne miejsce na urlop w Polsce - Bieszczady

Posted on 05/09/2020 8:28am

Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Tworzą je dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, położone jest na terytorium aż trzech państw. Jednym z tych państw jest Polska. Jest to jedno z pasm górskich położonych na terenie naszego kraju, które naprawdę chętnie odwiedza bardzo wielu turystów.


Bieszczady zaliczane są do najmniej zaludnionych gór leżących na terenie Polski. Są to jedne z piękniejszych gór chętnie odwiedzane przez rzesze turystów. Najwięcej osób można zobaczyć na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad – na Tarnicę. Doskonałą bazą wypadową dla górskich wypraw jest stosunkowo mała osada, Wołosate. Spora część turystów na dłużej decyduje się zatrzymać jednak w Ustrzykach Górnych, w których szybciej można znaleźć noclegi w Bieszczadach - .

Na przybywających turystów czekają głównie pola namiotowe, hotele i małe pensjonaty. W Wołosatym miejsc do spania jest odrobinę mniej. Szlak niebieski, który zaprowadzi nas na Tarnicę jest jednak najkrótszy, stąd wybierany jest częściej niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko dopisze nam pogoda, to pot trwającej aż trzy godziny wspinaczki bez wątpienia wynagrodzą nam piękne widoki. Noclegi w Bieszczadach znaleźć można nie tylko w pensjonatach oraz hotelach. Jednym z cieszących się ogromną popularnością miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie ma w nim niewielkich nawet wygód, są jednak turyści, którzy muszą koniecznie się właśnie tutaj zatrzymać.
Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Baza noclegowa nie jest już tak skromna jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz liczniej przyjeżdżających tu turystów czekają kwatery Bieszczady ("). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort staje się coraz wyższy.

Jeśli uważasz, że prezentowany tekst jest ciekawy, prędko zobacz dodatkowo szczegóły w treści (https://obozysobecki.pl/), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej danych.

Kwatery w Bieszczadach najłatwiej jest znaleźć bez wątpienia w cieszących się największą popularnością miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każda z tych miejscowości może być bazą wypadową na wędrówki po popularnych bieszczadzkich połoninach.


Największa ilość turystów stawia na wędrówki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są ciekawe nie tylko przez letnie miesiące, ale również zimą. Z roku na rok przybywa miejsc, w których można oddać się białemu szaleństwu. Bieszczady to z całą pewnością jeden z piękniejszych obszarów naszego kraju, który oferuje przyjeżdżającym tu turystom mnóstwo atrakcji.

Tags: narty, hotele, szlak