Elektroniczne urządzenia i gadżety, jakie od niedawna stały się ogromnie popularne

Posted on 19/03/2022 7:13am

Jeszcze przed dekadą chyba nich nie przypuszczał, że powietrzem nad naszymi głowami zawładną niewielkie urządzenia latające, popularnie nazywane dronami. A jednak taka sytuacja ma miejsce, i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie ich popularność będzie jeszcze rosła. Aktualnie już za kilkadziesiąt złotych można kupić niewielkiego drona. Wprawdzie jest to zabawka i nic bardziej poważnego zrobić się z nią nie da, ale będzie latała. Za kilkaset złotych urządzenia są już dużo bardziej rozbudowane. Są przede wszystkim mocniejsze i większe, dużo większy też jest ich zasięg.

dron z kamerą
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o nie, to przy dużej części modeli bez problemów będzie się można pokusić o zainstalowanie niedużej kamery czy aparatu cyfrowego i pobawienie się w oglądanie wszystkiego z lotu ptaka. Będzie to świetną zabawą, wykorzystując dron Phantom 4 (tutaj szczegóły: ) da się robić zdjęcia, jakie byłyby niemożliwe z ziemi. Z tego też korzystają coraz częściej studia zajmujące się filmowaniem i fotografią, używają one właśnie dronów na rozmaitych uroczystościach i imprezach.

Z tym że do zastosowań profesjonalnych niezbędne będą odpowiednie urządzenia, a one kosztują niekiedy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Możliwości wykorzystania dronów sprawiły, że zainteresowanie niewielkimi kamerkami kamerki gwałtownie wzrosło, co bynajmniej nie oznacza że wcześniej nikt ich nie kupował. Tu również od bardzo niedawna furorę robią niewielkie sportowe urządzenia, które można zamontować na kierownicy, kasku czy ramieniu i nagrywać swoje wyczyny. Początkowo korzystali z ich możliwości przede wszystkim miłośnicy adrenaliny, którzy chcieli pokazać co robią całemu światu.

W najnowszym artykule:

Obecnie za niecały tysiąc złotych każdy może kupić kamerkę, za pomocą jakiej może nagrać wszystko co będzie chciał. Wytwórcy tego sprzętu prześcigają się w coraz nowocześniejszych pomysłach, kamerki GoPro HERO 4 Session są coraz mniejsze, lżejsze i więcej wytrzymują niż ich poprzedniczki.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem czytaj to lekcje tańca dla dorosłych, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Standardem jeżeli chodzi o te urządzenia jest wysoka odporność na warunki zewnętrzne, na pewno nie przestraszą ich piasek, niskie temperatury, deszcz czy nawet zanurzenie na kilka metrów pod wodę.

Tags: kamery, Urządzenia, zasięg