Czy nasze dziecko może oglądać telewizję?

Posted on 15/04/2019 9:47pm

Wychowanie to niezwykle trudny temat. Każdy z nas ma swoją własną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tego momentu, kiedy nasz maluch się urodzi i to my będziemy musieli pokazać mu, jak żyć. Często popełnimy błąd, ale jest to na stałe wpisane w proces wychowawczy. Nie jesteśmy idealni i dlatego czasami napotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce dużo niebezpiecznych zakrętów.
Na pewno niejeden rodzic myśli, czy dziecko może korzystać z telewizji? Wiemy doskonale, że w naszym obecnym świecie nie możemy odciąć naszych dzieci od wszelkich zdobyczy technologicznych. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki powstały po to, aby ułatwiać nasze życie. Ale z innej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień albo załamań na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Ale wystarczy odpowiedzialnie wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z takimi problemami. Po pierwsze, nasz maluch musi wiedzieć, po co nam telewizor. Jeśli wytłumaczymy mu, po co go oglądamy, dziecko nie będzie całymi godzinami tkwić przed odbiornikiem. Naszym starszym dzieciom udowodnijmy, że program tv oferuje dużo interesujących propozycji, takich jak programy przyrodnicze, czy historyczne, a także mnóstwo godnych obejrzenia filmów. Więcej na

Postarajmy się oglądać telewizję z naszymi maluchami. Niekiedy, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci kreskówkach mogą się wydarzyć sytuacje, które zatrwożą naszego malucha. Powinniśmy być wówczas przy nim i wyjaśnić mu całe zajście. Nie zapominajmy, że maluchy zwykle idą w ślady dorosłych. Jeśli my całymi dniami przesiadujemy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze dzieci zaczną robić to samo.Dlatego my także mądrze korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych lub filmów dokumentalnych. Potem możemy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale równocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, przyjemniejsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.

 

Tags: telewizor, dzieci, Filmy, telewizja, kreskówki, audycje