Czy można na urlop wybrać się w góry w Polsce?

Posted on 09/12/2022 8:03am

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak tylko nieliczne państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Naturalnie, można wybrać zwiedzanie obcych państw, niemniej jednak zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - skłaniamy do spędzenia urlopu w kraju. Powodem jest, z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Dziś, autostrady doprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Cały czas budowane nowe odcinki dają nam możliwość wygodnych podróży.


Do odwiedzin polskich terenów przekonać nas również mogą niewygórowane ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.


góry w Polsce
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, tłumach na plaży i zdecydować się na piękne polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba. Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, ale także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na niezapomniany wypoczynek.


Niesamowite wrażenie sprawia na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest gorąco i słonecznie. Bystre strumyki nakłaniają do kąpieli, a pachnąca trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim kontakt z naturą.


polskie góry
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Poznając wszelakie zakątki Polski z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje domki nad jeziorem w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.


Zachęcamy więc by już teraz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a zobaczymy imponującą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.

Author: k.s.