Czy korzystnie kupować audiobooki? Jakie mamy rodzaje takich audiobooków?

Posted on 08/06/2022 8:48am

Audiobook to inaczej książka mówiona, co oznacza nagranie dźwiękowe, jakie ma odczytany przez lektora tekst jakiejś publikacji książkowej. Taka książka jest zapisana najczęściej na płycie kompaktowej albo mp3, coraz mniej często spotyka się ją jako kasetę magnetofonową. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej zainteresowanie audiobookami stale wzrasta, jesteśmy w staniesię spodziewać, że i podobne tendencje zauważalne będą i Polsce.

Audiobooki spotykamy w czterech odmianach. Jedną z nich jest syntezator mowy. Jest to na pewno najsłabszy typ słuchowiska, z pewnością denerwujący na dłużej. Wybrać go należy, kiedy nie mamy innego sposobu, kiedy nie istnieje inny sposób na zdobycie interesującej nas książki. Kolejnym typem jest lektor. Stonowany, spokojny głos lektora jest idealny w książkach naukowych, poradnikowych czy biznesowych. Nie jest dobry za to w literaturze pięknej, bo jest zbyt małe zaangażowanie emocjonalne.

Obecnie trudno o dobre i wiarygodne informacje (http://www.dodatkicukiernicze.pl/) odnośnie prezentowanej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie zobaczyć, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik.

Jak natomiast chodzi o literaturę piękną, najlepszy będzie głos aktora.telefon ze słuchawkami
Author: athriftymrs.com
Source: http://www.flickr.com
Zakupując książkę nie można się sugerować tym, czy lubimy czy nie jakiegoś aktora. Jego głos w takiej książce, a gra aktorska w filmie, to w zupełności dwie osobne sprawy. Niejeden aktor, za jakim przepadacie może was zawieść, tym sposobem, aktor zupełnie nieznany albo taki, co za nim nie przepadaliście może was faktycznie miło zaskoczyć. Bardzo często pojawia się również audiobook, w którym to autor czyta własną książkę. To prawdopodobnie najbardziej odpowiedni sposób na książkę czytaną. Powstaje coraz więcej takich publikacji, gdyż jest nimi spore zainteresowanie.

Możemy znaleźć publikacje z każdej dziedziny, od prostych poradników poprzez książki sensacyjne, po bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam tutaj. Nowe audiobooki są bardzo dobre jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednak znajdziemy również audiobooki przygotowywane dla niewidomych jakiś czas temu, ponieważ w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy je obecnie nabyć, ponieważ są przekonwertowanie na format mp3. Jednakowoż, od takich publikacji wymaga się cierpliwości, gdyż niezbyt dobra jakość i słaby dźwięk powodują, że tego typu publikacje są dla prawdziwych pasjonatów.

Tags: MP3, literatura, aktor, autor