Aktywnie wykorzystany czas – niezbędne dla lepszego samopoczucia

Posted on 06/03/2022 8:17am

Ruch to zdrowie, to nie ulega wątpliwości. Trening i ruch niezbędny jest dla najbardziej młodych ludzi, jak i dla najstarszych. Dla dzieci, bo rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla starszych, bo podtrzymuje formę i lepszą sprawność na lata. Co tu dużo mówić, w każdym momencie naszego życia powinniśmy mieć to na uwadze. Oczywistym jest, iż niekiedy są takie lata, iż zostaje sił jedynie na dom i pracę, ale warto spróbować wygospodarować choć trochę czasu na aktywność fizyczną.


Jak o tym pomyślimy to takie trudne się to nie wydaje, w sumie możemy w weekend zaplanować aktywne wyjazdy, na rower, albo autem w góry, a później wspinać się na jakąś górę. Nie bawmy się w pobijanie rekordów, właściwie to nie jest najważniejsze, a każdy ma swoje tempo, więc najistotniejszy jest ruch, a zawody pozostawmy dla tych, co zawodowo zajmują się sportem. Jeśli nie wyjeżdżamy jesteśmy w stanie przecież zaszyć się w miejskich parkach i tam aktywnie spędzić dzień – na przykład lekki piknik połączony z grami i zabawami.

A nawet spędzenie czasu na placu zabaw, gdzie znajduje się mnóstwo jest interesujących przyrządów do zabawy i ćwiczeń. Niezwykle korzystnie sprawność ćwiczą piramidy liniowe oraz pozostałe urządzenia na plac zabaw (dużo więcej przeczytasz na tej stronie). Są tak naprawdę przeznaczone dla najmłodszych, lecz starsi także mają coraz więcej możliwości, bo przy standardowych placach zabaw powstają miejsca, gdzie śmiało możemy poćwiczyć. Ustawiane są różnorodne przyrządy, do biegania, do podnoszenia ciężarów, do robienia brzuszków, i ćwiczy tam wielu, od młodych do najstarszych.

Na szczęście w ostatnich latach zmieniła się w Polsce mentalność i obecnie naprawdę sporo osób ćwiczy bardzo wytrwale. To bardzo istotne, że nie dokonujemy żeby się tylko pokazać, ale robimy to przede wszystkim dla siebie – dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego. tendencja aktywnego sposobu bycia i zdrowego odżywiania dotarł do nas z krajów zachodnich, lecz tak naprawdę, gdyby nie nasz zapał nigdy nie poczulibyśmy poprawy. To bardzo istotne dla następnych pokoleń, bo dzięki temu, że jesteśmy bardziej wysportowani to następne pokolenia będą miały silniejsze organizmy. Natomiast po treningu, głównie dla maluchów dobra będzie huśtawka bocianie gniazdo ().

W tym wszystkim jest tylko jeden problem: brak konsekwencji. Ludzie, którzy mocno ćwiczą raz na jakiś czas tak naprawdę robią to źle, bo jeśli to osiągalne przydałaby się regularność.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej TZA dla dzieci ze spektrum szczegółowych danych dotyczących analizowanego tu tematu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

To dzięki niej wytrenujemy swoją kondycję i będziemy fizycznie i psychiczne coraz mocniejsi.

Tags: park, góry, zabawa, Odżywianie, trening, kondycja fizyczna